Çiller İçin Doğal Çözümler

Çiller İçin Doğal Çözümler

Çiller kimi zaman oldukça hoş bir görüntü oluştursa da bazen de oldukça itici bir görüntü oluşturabilir. Çiller genelde yanaklar, burun ve alın bölgesinde oluşur ve bu bölgeler her zaman ön olandadır. Çillerinizden kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki doğal çözümleri evinizde hazırlayıp uygulayabilirsiniz.

 

İhtiyacınız olanlar

 

Limon suyu

Ekşimiş süt

Portakal suyu

Frenk üzümü suyu

Maydanoz suyu

Kabak çekirdeği

Zeytinyağı

Zerdeçal

Susam tohumu

Nemlendirici krem

 

Çiller için maskelerin hazırlanışı ve uygulanması

 

1. Çillerin giderilmesi veya görünümü azaltmak için en çok kullanılan yöntemlerden birisi limon suyudur. Limon suyunu çilli bölgelerinize uyguladıktan sonra 15 dk kadar bekleyin. Bu arada yüzünüzde biraz yanma hissi duyabilirsiniz. Süre bitiminde suyla yıkayarak limon suyundan arının. En son nemlendirici kreminizi sürün. Çünkü limon suyu yüzünüzü biraz kurutabilir.

 

2. Yüzünüze ve diğer istediğiniz çilli bölgelere ekşimiş sütü uygulayın. Ekşimiş süt hafif bir peeling etkisi yapar. Ekşimiş sütteki laktik asit burada önemli olan aktif maddedir. Bu uygulama limon suyu uygulamasıyla birlikte de kullanılabilir.

 

3. Eşit miktarda maydanoz suyu, limon suyu ve Frenk üzümü suyunu karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayın. Sonrasında nemlendirici kreminizi sürün. Bu karışım çillerinizi kamufle edecektir.

 

4. Kabak çekirdeği ve zeytinyağı karışımı çillerinize iyi gelecektir. Kabak çekirdeğini ezerek iyice öğütün. Sonra içine zeytinyağı ekleyin ve iyice karıştırarak hamur haline getirin. Bu hamuru yüzünüze uygulayın. 15-20 dk sonra ılık suyla yıkayarak durulayın. Bu karışım çillerin çıkmasına ve çoğalmasına da engel olur.

 

5. Bir öğütme kabının içinde eşit miktarda zerdeçalı ve susan tohumunu bir araya getirin. Bunları iyice ezin ve yüzünüze uygulayın.

 

Dikkat etmeniz gerekenler

 

Çiller güneşe maruz kalındığında oldukça çoğalırlar. Bu nedenle güneşe aşırı maruz kalmayın. Güneşli havalarda şapka takarak yüzünüzü biraz olsun koruyun. Ayrıca yüzünüzü korumak için güneş kremi kullanın. Yüzünüzü her zaman nemli tutmaya çalışın. Eğer bu uygulamalardaki alerjik reaksiyonlara dikkat edin. Eğer alerjik bir etki oluşursa kullanmaktan vazgeçin.
Toplam Okunma Sayısı: 1789

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu