Cildi Yenileyen Besinler

Cildi Yenileyen Besinler

Sağlıklı bir diyette uygun besinleri tüketmek ve yeterli düzeyde kalori almak önemli bir konudur. Sağlıklı bir diyet kilo vermeye yardımcı olabileceği gibi konsantrasyonu, enerji düzeyini ve cildin görünümünü de geliştirir.

 

Aşağıdaki besinleri tüketerek cildinizin yenilenmesine, görünümünün iyileştirilmesine katkıda bulunabilirsiniz:

 

1. Her öğünde sebze ve meyve yiyin. 30 lu yaşlardaki kadınlara özellikle her gün 2 kase meyve ve 2,5 kase sebze yemeleri önerilmektedir. Sebze ve meyveler yüksek düzeyde su içerirler. Bu cildin su dengesine katkı yaptığı gibi cildin yenilenmesine ve sağlıklı görünmesine de katkı sağlar. Cilt daha sıkı ve canlı görünür.

 

2. Sebze ve meyve sularını karıştırarak için. Bunu her gün yeterli miktarda yapmaya çalışın. Çünkü meyve ve sebze sularının sindirimi daha kolaydır.

 

3. Her gün bol su için Her gün 8 – 10 bardak su içmeye gayret edin. Su vücudunuzun sıvı dengesine oldukça yardımcı olur. Vücudunuzu toksinlerden temizler. Cildinizi yeniler. Cildinizi daha sıkı ve canlı gösterir.

 

4. Cildinizin yenilenmesi için yeşil çay için. Yeşil çay antioksidan zenginidir. Antioksidanlar vücuttaki serbest radikallerle savaşırlar. Böylelikle cildin daha sağlıklı ve iyi görünmesine katkı sağlarlar. Yeşil çay içeren cildinizi yenileyebilir ve görünümünü güçlendirebilirsiniz. Eğer güne kahve ile başlıyorsanız bunu yerine bir fincan yeşil çayla güne başlayın.

Öneriler

1. Gün içinde sık sık su içmek hoşunuza gitmiyorsa suyu biraz tatlandırabilirsiniz. Örneğin içine biraz bal ve limon suyu ekleyebilirisiniz. Fakat su konusunda tabi aşırıya da kaçmayın. Çünkü tavsiye edilen miktardan çok fazla su içmeniz böbreklerinizin gereğinden fazla çalışmasına neden olur.

2. Yeterli kalorileri aldığınızdan emin olun. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenin. Fakat kuruyemişler, tam tahıllar gibi işlenmemiş sağlıklı yağlar içeren besinleri de asla ihmal etmeyin.
Toplam Okunma Sayısı: 2744

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu