Cildi Gençleştiren Besinler

Cildi Gençleştiren Besinler

Yaşınız ilerledikçe daha genç bir görünüme sahip olmanız mümkün. Cildinizi gençleştirerek daha genç görünmenize yardımcı olan özellikle bazı besinler bulunuyor. Bu nedenle diyetinizde aşağıdaki gençleştirici besinlere özellikle yer vermeye çalışın.

 

Yulaf ezmesi

 

Yulaf ezmesi özellikle kahvaltı da sizin için cildinizi gençleştirebilecek mükemmel bir besin olabilir. Yulaf ezmesi cildinizi gençleştiremeye yardımcı olan aminoasitler ve E vitamini içermektedir. Bu aminoasitler ve E vitamini cildinizi besler, güneşin cildinizde oluşturabileceği zararları minimize eder ve cildinizi yaşlandıran vücuttaki serbest radikallerle mücadele ederler.

 

Mozzarella peyniri

 

Daha parlak görünen dişlerin yüzünüzü daha genç göstereceğini biliyor olmalısınız. Özellikle mozzarella peyniri gibi kalsiyum yönünden zengin besinler diş minelerinizi korur ve güçlendirir. Bu besinler ayrıca ağız içi salgıları artırarak dişleri sarartan bakterileri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

 

Greyfurt

 

Greyfurt besleyici bir turunçgil meyvesi olup C vitamini yönünden çok zengindir. Önemli bir cilt gençleştirici besindir. Özellikle ciltteki kolajen üretimini güçlendirir. Ciltte kolajen üretiminin güçlenmesi ciltteki kırışıklık ve sarkma gibi yaşlanma belirtilerini önler.

 

Badem

 

Badem de önem bir cilt gençleştirici besindir. Özellikle omega 3 yağ asitleri yönünden zengindir. Badem omega 3 yağ asidi özelliğiyle ciltteki nem düzeyini destekler ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur.
Toplam Okunma Sayısı: 2488

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu