Cildi Açan Besinler

Cildi Açan Besinler

Cildinizi açmak için kimyasallar içeren kozmetik ürünler kullanıyorsanız bu ürünler cildinizi tahriş edebilir. Çünkü bu ürünlerde cildinize zararlı olabilecek kimyasallar da bulunmaktadır. Cildinizi açmak için bu tür bakım ürünleri kullanmak yerine doğru besinleri kullanarak da bunu başarabilirsiniz. Üstelik herhangi bir yan etkisi olmadan…

 

Salatalık

 

İnce dilimlenmiş salatalık uygulaması cildinizi açar ve çilleri küçültür ve göz altlarındaki koyu halkaları azaltır. Salatalık cildi tazeleyen ve nemlendiren bir besindir.

 

Limon suyu

 

Limon suyu popüler bir cilt açıcıdır. Bir limonu yarım kesin ve cildinizin üzerinde ovarak dolaştırın. Veya bir pamuğa limon suyunu sıkarak pamukla ovun. Sonra ılık suyla cildinizi durulayın. Etkili bir sonuç alan kadar bu uygulamayı her gün düzenli olarak yapın.

 

Kireç suyu ve zerdeçal

 

Kireç suyu doğal beyazlatıcı maddeler içerir. Kireç suyu zerdeçal tozuyla karıştırılarak cilde uygulanabilir. Karışımı cildinize uyguladıktan 20 dk. sonra cildinizi ılık suyla yıkayarak durulayın.

 

Yulaf ezmesi ve domates suyu

 

Yulaf ezmesini domates suyuyla karıştırarak bir cilt açıcı olarak kullanabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı yüzünüze kalın bir şekilde sürün ve 20 dk. bekleyin. Sonra soğuk suyla karışımı yüzünüzden temizleyerek yüzünüzü iyice durulayın. Bu uygulamayı cildinizde etkili bir sonuç görene kadar düzenli olarak tekrarlayın.

 

Patates suyu

 

Patates suyu cildi açıcı özellikler barındırır. Çiğ patates suyunu direkt olarak cildinizde koyu bölgelere uygulayın. Daha iyi bir sonuç elde etmek için limon suyunu ve patates suyunu karıştırarak da cildinize uygulayabilirsiniz.
Toplam Okunma Sayısı: 2439

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu