Bu Besinler Selülite Neden Oluyor

Bu Besinler Selülite Neden Oluyor

Selülitler cilt altında oluşan aşırı yağlanmalar. Selülitler her ne kadar kilolu kişilerde daha çok görünse de zayıf kişilerde de oluşabiliyor. Selülitlerin ayrıca genetik yönleri de bulunmaktadır. Bazı insanların cildi selülit oluşumuna daha yatkındır. Selülit oluşumunda ayrıca bazı besinler de etkili olmaktadır. Bu besinler ciltte selülit oluşumunu hızlandırmaktadır. Ciltte selülit oluşmasına neden olan bu besinler nelerdir?

 

Yağlar

 

Tükettiğimiz besinlerdeki yağların farklı çeşitleri vardır. Bu yağlardan bazıları iyi yağlardır bazıları da kötü yağlardır. İşlenmiş yağlar kötü yağ olarak kabul edilirler ve ciltte selülit oluşumuna neden olabilecekleri gibi kişide çeşitli sağlık sorunlarına da yol açabilmektedir. İşlenmiş yağlar ağırlıklı olarak hayvansal içerikli ürünlerde bulunur.

 

Abur cubur besinler

 

Abur cubur besinler sağlıklı bir besin seçimi değildirler. Bu besinler genelde yapay ve kimyasal maddeler içerirler. Bol trans yağ ve işlem görmüş yağ içerirler. Şekerli yüklü olabilirler. Vücut bu besinleri uygun bir şekilde sindiremez. Bu nedenle vücutta daha çok depolanırlar. Bu da vücutta ve ciltte yağ oluşmasına neden olur. Oluşan bu yağlar ciltte selülit oluşumuna neden olur. Patates cipsi, şeker, pizza, kızartılmış besinler gibi fast food ve diğer abur cubur gıdalar selülit nedenidir.

 

Alkol

 

Alkol bir diğer selülit nedenidir. Vücut tarafından iyi sindirilmez. Vücutta depolanır. Ayrıca kalorisi yüksektir. Vücut için zararlı olan toksinleri içerir. Alkol vücutta sıvı dengesini de bozar. Sıvı yetersizliğine neden olur. Cildin elastikiyetini bozar ve bu da selülitlerin görünümünü artırır. Kandaki yağ seviyesini artırır ve dolaşımı bozabilir.
Toplam Okunma Sayısı: 4391

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu