Bu Besinler Cildinizi Onarıyor

Bu Besinler Cildinizi Onarıyor

Cilt bakımınız için cildinize nasıl nemlendirici uyguluyorsanız, nasıl her gün yıkıyorsanız cildiniz için beslenmeyi de ihmal etmemelisiniz. Doğru besinleri tüketerek cilt bakımınıza ve sağlığına katkı sağlayabilirsiniz.

 

Su

 

Eğer cildinizin sıvı ihtiyacını karşılarsanız cildinizi daha uzun süre sağlıklı ve bakımlı tutabilirsiniz. Cildinizin sıvı ihtiyacı için gün içinde bol su için. Böylelikle cildinizdeki kırışıklıkları da uzun süre ile önlemiş olursunuz.

 

Somon balığı

 

Somon balığı omega 3 ve omega 6 yağ asitleri yönünden oldukça zengin bir besindir. Bu yağ asitleri cilt hücrelerinizin yenilenmesine yardımcı olur ve cildinizi onararak daha genç görünmesini sağlar.

 

 

Yabanmersini

 

Yabanmersini hem omega 3 yağ asitleri yönünden hem de C vitamini yönünden oldukça zengin bir besindir. Bu özeliğinden dolayı önemli bir antioksidan besindir. Güçlü bir antioksidan besin olduğundan vücuttaki serbest radikallerle mücadele ederek cilt sağlığınıza ve görünümüne önemli katkı sağlar.

 

Yağlar

 

Zeytinyağı, keten tohumu yağı, kanola yağı ve kenevir tohumu yağı omega 3 ve omega 6 yağ asitleri yönünden zengin yağlardır. Bu yağlar bu özelliklerinden dolayı cildinizi sağlıklı tutar, besler ve daha genç görünmesine yardımcı olur.

 

Kuruyemişler

 

Ceviz, badem gibi kuruyemişler önemli bir yağ asidi olup aynı zamanda E vitamini yönünden zengin besinlerdir. E vitamini cildinizin sıvı ihtiyacını doğal yollarla temin eden bir vitamindir. E vitamininin bir travma sonrası cildi iyileştirme özelliği bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

 

Yeşil yapraklı sebzeler ve havuç

 

Havuç ve yeşil yapraklı sebzeler ( ıspanak, lahana v.b. ) A vitamini yönünden zengin besinlerdir. Cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olurlar ve cildi onarırlar. A vitamini ayrıca güçlü bir antioksidandır ve cildi serbest radikallerden korur.

 

Süt ve süt ürünleri

 

Süt ve süt ürünleri D vitamini açısından zengin besinlerdir. D vitamini vücuttaki organların sağlıklı onarımında anahtar rolde bir vitamindir. Cildimiz de vücuttaki en geniş yer kaplayan organımızdır.
Toplam Okunma Sayısı: 2225

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu