Badem Yağının Cilt Bakımındaki Önemi

Badem Yağının Cilt Bakımındaki Önemi

Badem yağı cilt tarafından iyi emilen ve hafif kokulu bir yağdır. Yüksek düzeyde omega 3 yağ asidi içermektedir. Bu da badem yağının cildi nemlendirmede ve rahatlatmada önemli bir yağ yapmaktadır. Cilt bakımı rutininde badem yağı oldukça fark yaratabilir ve çok az kullanımı bile uzun süreli bir etki gösterir. Genelde bir seferde birkaç damla badem yağı cilt için yeterli olacaktır.

 

Badem yağının cilt bakımındaki önemi

 

Kuru ciltleri nemlendirme ve rahatlatma

 

Badem yağı kuru ciltleri nemlendirmek ve rahatlatmak için kullanılan ilk yağlardan birisidir. Kuru cilt tedavisi deyince akla birçok kez badem yağı gelir. Badem yağı A vitamini ve E vitamini yönünden zengindir. Cilt tarafından kolayca emilir. Cildi nemlendirmek için optimal etki gösterir. Ciltte kurumaya meyilli olan bölgelerde ( eller, dirsekler, dizler ve topuklar ) direkt uygulanabilir. ( Cilt Kuruluğu İçin Badem Yağı Kullanımı )

 

Badem yağı cilde parlaklık katar

 

Kuru ciltler solgun, mat ve sağlıksız görünür. Her gün yüz ve boyun bölgesine birkaç damla badem yağı uygulamak cilde doğal bir nem katacaktır. Nem ihtiyacı giderilen cilt daha salıklı hücrelere kavuşur. Cilt zaman içinde soluk ve cansız görüntüsünden sıyrılır ve daha parlak ve canlı bir görünüm kazanır.

 

Ciltteki kaşıntılara ve iltihaplanmalara badem yağı

 

Yeterince nemli olmayan cilt kaşınmaya, kızarmaya ve iltihaplanmaya yatkındır. Badem yağı cildi nemlendirerek kaşıntıları durdur ve kaşıntıya bağlı iltihaplanmayı giderir. Kaşınan veya tahriş olmuş cildin üzerine direkt uygulanarak kaşıntı sorununa çözüm bulunulabilir.

 

Badem yağı cildi korur

 

Soğuk, kuru ve rüzgarlı havalar cilde zarar verir ve cildi kurutur. Cildin nem düzeyini olumsuz etkiler. Kuruyan dudaklar, eller ve yüz gibi cilt bölgelerinde çatlamalar oluşur. Badem yağı ciltteki bu kuruma ve çatlamalara çözüm olabilir. Cildi yumuşatarak rahatlatır. Ayrıca ciltteki kurumlara ve çatlamalara karşı önlem olarak da kullanılır.

 

Hassas ciltler için badem yağı

 

Hassas ciltli insanların çoğu cilt bakımları için yağ kullanmak konusunda tereddüt geçirebilmektedir. Herhangi bir cilt reaksiyonundan ve mevcut cilt sorunlarının daha da kötüleşmesinden çekinirler. Fakat tatlı badem yağı hipoalerjenik bir üründür ve akneleri ve ciltteki kuruma gibi soruları çözmede faydalı olduğu bilinmektedir. Yine de çok hassas ciltleri olan kişilerin cilt bakım rutinlerini değiştirmeden önce ilk olarak bir cildiye hekimine görünmeleri faydalı olacaktır.
Toplam Okunma Sayısı: 4482

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu
özge 2016-09-02 18:24:09

Tüm bunların dışında kullanacağınız badem yağı kesinlikle saf olmalı. O yüzden çok dikkatli olmalısınız. Piyasada saf badem yağı bulmak oldukça zor. Çoğu aktarda satılan ürünler yağ karışımı falan filan. Ben bu konuda DOA Kozmetik ürünlerine çok güveniyorum. Uygun fiyata saf yağları satan tek adres bilginize... http://www.doakozmetik.com/