Avokadolu Yüz Bakım Maskesi

Avokadolu Yüz Bakım Maskesi

Yüz maskeleri gözenekleri temizlemede, aknelere yardımcı olmada, kuru cildi ferahlatmada iyi bir seçenektir. Örneğin avokadolu yüz bakım maskesi bu konuda size yardımcı olacaktır. Avokado gençlik minerali olarak bilinen potasyum açısından zengin bir besindir. Aşağıdaki tarifi uygulayarak siz de avokadolu yüz bakım maskesi yapabilirsiniz.

 

Avokadolu yüz bakım maskesi

Avokado yüz bakım maskesi için ihtiyacınız olanlar

 

½ olgun bir avokado

1 yemek kaşığı kadar doğal bal

1 yemek kaşığı kadar doğal yoğurt

1 salatalık

 

Avokado yüz bakım maskesi yapımı ve ugyulanması

 

1. Bir çatal yardımıyla avokadoyu püre haline getirin.

 

2. Püre halindeki avokadonun içine 1 yemek kaşığı kadar doğal balı ekleyin. Bal cildinizdeki mikropları öldürmeye yardımcı olur ve iltihaplanmaları azaltır. Cildin daha genç görünmesine yardımcı olur.

 

3. Sonra doğal yoğurdu ekleyin. Yoğurt doğal ve hafif bir temizleyicidir ve birçok cilt bakım ürününde kullanılmaktadır. Yoğurt ayrıca laktik asit içerir. Laktik asit cildi yumuşatır ve daha pürüzsüz yapar. Ayrıca kırışıklıkları sıkılaştırır ve yüzdeki gözenekleri küçültür.

 

4. Salatalığı soyun ve iki dilim kesin. Salatalığın doğal astrenjan özellikleri vardır. Cildi beslemede, temizlemede, nemlendirmede yardımcı olur ve gözaltlarındaki halkaları azaltır.

 

5. Ilık suyla yüzünüzü nazikçe yıkayın ve elinizle kurutun.

 

6. Avokadolu yüz maskesini ince bir katman halinde yüz, boyun ve boğaz bölgenize uygulayın.

 

7. Yüz maskesini uyguladıktan sonra iki salatalık dilimlerini gözlerinize yerleştirin.

 

8. Maskenin en az 15 dakika durması gerekir. 15 dk. sonunda salatalık dilimlerini gözlerinizden kaldırın ve ılık suyla da maskeyi yıkayarak iyice durulanın. Yüz, boyun ve boğaz bölgenizi elinizle kurutun.

 

Dikkat etmeniz gerekenler

 

Avokado hızlı bir şekilde koyulaşır. Bu nedenle avokadolu yüz bakım maskenizi buzdolabında hava almayan bir kapta saklayın. Koyulaşmasını önlemeye yardımcı olmak için birkaç damla limon suyu damlatın.
Toplam Okunma Sayısı: 3029

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu