Akneli Yüze Makyaj İpuçları

Akneli Yüze Makyaj İpuçları

Geçmiş dönemlerde akneleri kapatmak için insanlar birçok yöntem kullanırlardı. Artık günümüzde akneleri kapatmak için makyaj tekniği yaygın olarak kullanmaktadırlar. Aslında akneli bir yüze sahip olan kadınlar da makyaj yaparken bu konuda çeşitli hususlara dikkat etmelidirler. Aşağıda akneli yüze makyaj konusunda çeşitli ipuçları belirtilmiştir. Siz de eğer akne sorunu yapıyorsanız makyaj yaparken veya aknelerini kapatmak için bu hususları dikkate alabilirsiniz.

 

Makyaj ürününüzü dikkatli seçin

 

Makyajınızda ihtiyacınız olan en önemli şeylerden ikisi göz farı ve allık kullanmak. Makyajınız yağlı olmamalı ve kullandığınız makyaj ürünleri nonkomedojenik olmalıdır. Nonkomedojenik ürünler akneler için daha uygundur. Ayrıca makyaj ürünlerinizin alerjenik olmayan, cildinizi tahriş etmeyecek ve yağ içermeyen ürünler olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü akneler cilt gözeneklerinizin tıkanması sonucu oluşurlar. Yukarıda belirtilen özelliklerde ürünler tercih etmemeniz aknelerinizin daha da kötüleşmesine neden olabilir.

 

Makyajınızda seçeceğiniz ürünler titanyum dioksit, çinko oksit gibi maddeler içermelidir. Bu maddeler cilt tarafından daha iyi emilirler ve cildi tahriş etmeden ciltteki akne gibi lekeleri  kapatırlar.

 

Makyajınızda cilt tonunuzla iyi eşleşen renkler kullanın

 

Makyajınızı yaparken cilt tonunuzu iyi eşitleyen renkler tercih etmelisiniz. Fondöten uyguladığınızda yüzünüze iyice yedirmeye çalışın ve birkaç dakika fondöteninizin kurumasını bekleyin. Sonrasında diğer makyaj ürünlerinizi kullanabilirsiniz.

 

Makyaj sonrası cilt alerjisi gelişirse

 

Makyajınızı uyguladıktan sonra eğer cildinizde kızarıklık, kaşıntı, şişkinlik gibi belirtiler oluşursa makyaj yapmaya kısa bir süre ara verin ve o ürünleri kullanmayı bırakın. Çünkü kozmetik ürünlerdeki bazı maddeler alerjik bir etkiye neden olabilir ve cildi tahriş edebilir.
Toplam Okunma Sayısı: 1740

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu