Akne İzleri İçin Harika Besinler

Akne İzleri İçin Harika Besinler

Yüksek yağlı besinler aşırı derecede sebum üreterek aknelere ve akne izlerine yol açabilir. Cildin bakım, sağlıklı ve güzel görünmesi için yeterli düzeyde besinlere ve oksijene ihtiyaç vardır. Vücut böylelikle toksinleri dışarı atar. Daha fazla sebze ve meyve yemek cilde içten güçlendirir ve güzelleştirir. Özellikle bazı besinler aknelere ve akne izlerine karşı oldukça olumlu sonuç vererek, cildiniz daha sağlıklı ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olurlar.

 

Su

 

Su cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayarak cildi besler. Cildin yenilenmesine yardımcı olarak daha genç görünmesine olanak sağlar. Vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasına yardım ederek cildi yeniler ve akne izlerinin kaybolmasını sağlar.

 

Limon suyu

 

Limon suyu doğal bir beyazlı verici besindir. Güneş ışınlarının yol açtığı cilt lekelerinin, akne izlerinin ve çillerin görünümünü azaltır. Limon suyunu cildinize uygulamak için bir parça pamuk kullanın. Limon suyu akne izlerinin olduğu bölgelerde cilt rengini açmaya yardımcı olur.

 

Domates

 

Domates akne lekelerini azaltmada etkilidir. Domatesteki A vitamini aknelere yol açan aşırı sebum üretimini engeller. Birkaç domates dilimini akne izlerinizin üzerinde gezdirerek ovun. Bu koyu lekeleri, akne izlerinin görünümünü azaltacaktır.

 

Zeytinyağı

 

Yağ asitleri cildi besler ve sağlıklı gelişimine, parlak görünmesine yardımcı olur. Zeytinyağını cildinize masaj yapar şekilde uygulayabilirsiniz. Bu cildinizi daha pürüzsüz yapacak ve akne lekelerinin görünümünü azaltarak cildi açacaktır.

 

Keten tohumu yağı

 

Omega 3 yönünden zengin besinler aknelere karşı cildi temizler ve açar. Antioksidanlar cildin elastikiyetinin sağlanmasında ve daha sağlıklı görünmesinde etkilidir. Keten tohumu yapını cildinize ovma yaparak uygulayabilirsiniz. Böylelikle akne lekelerini ortadan kaldırabilir ve cildinizi geliştirebilirsiniz.

 

Bal

 

Bal akne lekelerini tedavi eden bir besin olarak bilinir. Balı ister yiyin isterseniz de yüz maskesi olarak kullanın oldukça faydalıdır. Eğer yüz maskesi olarak kullanacaksanız özel olarak akne lekeleri için üretilmiş ballardan bulmaya çalışın.

 

Yoğurt

 

Yoğurt cildin daha pürüzsüz ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Akne lekelerini azaltmak için her sabah yoğurdu cildinize uygulayın. Birkaç dakika bekleyin. Sonra yüzünüzü soğuk suyla iyice durulayın.

 

Yumurta beyazı

 

Yumurta beyazını bir pamuk yardımıyla akne izlerinize uygulayın. Yumurta beyazı akne lekelerini iyileştirmede faydalıdır.

 

Salatalık

 

Salatalık bir yüz besini olarak bilinir. Akne lekelerini iyileştirmede etkilidir. Cildi tazelemede ve ciltte oluşan iltihaplanmaları iyileştirmede fayda sağlar. Salatalık ve domates kullanarak bir yüz maskesi yapın ve yüzünüze uygulayın. Bu cildinizdeki gözeneklerin de sıkılaşmasına yardımcı olur.
Toplam Okunma Sayısı: 2547

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu