5 Adımda Yüzünüzdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

5 Adımda Yüzünüzdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

Ciltteki kırışıklıklar yaşlanma sürecinin doğal bir parçasıdır. Bizler her ne kadar yaşamın bu doğal sonucuyla bir gün yüzleşecek olsak da yüzümüzdeki kırışıklıkları geciktirmenin ve hatta bunları azaltarak daha genç ve pürüzsüz bir yüze sahip olmanın yöntemleri de vardır. Aşağıdaki 5 adımı takip ederek yüzünüzde kırışıklıkların görünümünü azaltabileceğiniz gibi daha öncesinde de kırışıklık oluşmadan önce kırışıklıkların oluşumunu geciktirebilirsiniz.

 

1. Yüzünüzü günde 2 defa hafif bir temizleyiciyle yıkayın. Bu yüzünüzdeki kiri, fazla yağı ve diğer zararlı maddeleri dışarı atarak cilt gözeneklerinizin temiz kalmasını sağlar. Çünkü cilt gözeneklerinizin tıkanması zamanla yüzünüzde kırışıklıklara neden olabilir.

 

2. Yüzünüzü antioksidan ve peptidis içeren bir nemlendiriciyle günde 2 defa nemlendirin. Bu yüzünüzdeki minerallerin geri gelmesini sağlar ve yüzünüzdeki cildi besler. Bu da yüzünüzdeki kırışıklıkların azalmasına veya erken görünmesini önlemeye yardımcı olur.

 

3. Yüzünüzü her zaman güneşe karşı korumaya çalışın. Her ne kadar insan vücudunun güneşe ihtiyacı olsa da yüzünüzün güneşe sık maruz kalması cildinizin erken yaşlanmasına ve kırışıklıklar oluşmasına neden olur. Var olan kırışıklıklarınız ise daha görünür hale gelir. Bu nedenle yapacağınız şey yüzünüzü güneşe karşı etkili bir nemlendiriciyle korumaktır. Bunun yanında özelikle yaz aylarında güneşten koruyucu kremle de koruma sağlamaya çalışın.

 

4. Yüzünüze retinol içeren bir ürün uygulayın. Retinol ciltte kolajen üretimini canlandıran bir maddedir ve dermatologlar tarafından tavsiye edilmektedir. Bu başlangıçta cildiniz için biraz sert olabilir fakat zamanla cildiniz bunu tolere edecektir.

 

5. Geceden antioksidan ve peptidis içeren bir göz kremi uygulayın. Bu göz kremi göz çevrenizdeki çizgileri azaltacak ve göz çevrenizi zamanla daha pürüzsüz hale getirecektir.

 

Sonuç yaşınız ilerledikçe daha genç ve pürüzsüz görünen bir yüz ve göz çevresi olacaktır.
Toplam Okunma Sayısı: 1610

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu