5 Adımda Hamileliğinizde Harika Görünün

5 Adımda Hamileliğinizde Harika Görünün

Hamilelik döneminizde de harika görünmemeniz için hiçbir sebep yoktur. Bu dönemde de pek ala kendi bakımınıza özen göstererek iyi görünebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları uygulamaya çalışın.

 

1. Her şeyi basit tutmaya çalışın. Hamilelik döneminizde kıyafetlerinizde ve takılarınızda çok fazla aşırıya kaçmanıza gerek yoktur. Şık, sade ama basit kıyafetler sizi oldukça iyi gösterecektir. Işıldayan cildinize odaklanın. Temiz ve sade çizgileri olan kıyafetler giyinin. Klasik şeyleri tercih edebilirsiniz. Düz renkler sizde daha iyi duracaktır. Şık bir eşarp ve sade, güzel bir takı takabilirsiniz.

 

2. Gebeliğinizin olumlu yan etkilerinden birisi de sizi daha çekici göstermesi olabilir. Eğer giyebiliyorsanız her zamankinden biraz daha düşük yakalı bir kıyafet deneyebilirsiniz.

 

3. Hamilelikte harika görünmek için saçlarınızda bir devrim yaratmayı deneyin ve saç stilinizi değiştirin. Eğer uzun saçlarınız varsa kısa kestirmeyi deneyebilirsiniz. Kısa saçların bakımı daha kolay olacaktır. Kısa saçlar ayrıca yüzünüzü ve gözlerinizi daha iyi ortaya çıkaracaktır. Eğer kısa veya orta uzunlukta saçlarınız varsa daha farklı bir saç modeli deneyebilirsiniz.

 

4. Duruşunuzu geliştirin. Hamilikte iyi bir duruş sizi daha harika gösterecektir. Hamilelikte aldığınız kiloların etkisiyle vücudunuzun denge merkezi değişir. Bunun için olabildiğince dik durmaya çalışın ve omuzlarınızı biraz arkaya doğru yaslayarak durun.

 

5. Cildinizdeki parlaklığı besleyin. Cildinizi hamilelik döneminizde günlük olarak nemlendirin ve cildinize haftada bir veya iki defa peeling uygulayın. Bu işlemler cildinizi daha pürüzsüz yapacak ve ışıldamasına yardımcı olacaktır. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyun. Yüzünüze ve vücudunuzun güneş gören yerlerine güneşli havalarda hafifçe güneş kremi sürün.

 
Toplam Okunma Sayısı: 1660

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu