4 Adımda Yüz Nasıl Sıkılaştırılır?

4 Adımda Yüz Nasıl Sıkılaştırılır?

Eğer yüzünüzde kırışıklıklar ve sarkmalar varsa yüzünüzü sıkılaştırıcı birçok çözüm yöntemi bulunmaktadır. Cildimizin her bölgesinde sarkmalar, kırışıklıklar oluşabilir. Fakat yüz bölgemiz en görünür bölgedir ve oldukça dikkat çekicidir. Ve insanın yaşını kolayca ele verebilir. Yüzünüzün daha sıkı, güzel ve genç görünmesini istemeniz en doğal hakkınızdır. Bunun için aşağıdaki yüz sıkılaştırıcı tavsiyeleri uygulayarak hedefinize ulaşabilirsiniz:

 

1. Her gün mutlaka 8 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Su gerçekten cilt sıkılaştırıcı bir besindir. Toksinleri dışarı atar ve cildi temizler, yeniler. Yüzünüzü yıkarken de su oldukça etkilidir ve mutlaka soğuk suyla yıkayın. Soğuk su cildinizin doğal görümüne katkı sağlar ve doğal bir yaşlanma karşıtı özelliği vardır. Bu nedenle sonbahar ve kış aylarında da bir fitness kulübünün iç havuzunda yüzerek yüzünüzde sıkılaşmaya katkı sağlayabilirsiniz.

 

2. Yüzünüzü sıkılaştırmak için yüz egzersizleri yapın. Yüz egzersizleri aynı diğer vücut egzersizleri gibidir. Yüzünüzdeki cilt bölgesinin sıkılaşmasına yardımcı olur. Tuz egzersizlerini günlük yapmayı deneyin. Böylelikle kısa zamanda daha etkili sonuç alırsınız.

 

Yüzünüzdeki tombul ve sarkık görünümden kurtulmak için yüzünüzü sıklaştırıcı ve güçlendirici egzersizler yapın. En basit olarak mümkün olduğunca bol gülün.

 

Her iki elinizin 3 parmağıyla ( işareti orta ve yüzük parmağı ) yanaklarınıza sert basınç uygulayın. Ayrıca yanaklarınızı ağzınız kapalı durumdayken içe doğru da çekmeyi deneyebilirsiniz.

 

3. Yüzünüzü sıkılaştırmak için E vitamini alın ve Hindistancevizi yağı tüketin. Bunları günlük alabilirsiniz. Ayrıca yüzünüzde sıkılaştırıcı bir etki gösterecek olan E vitamini içeren bir yüz kremi de kullanabilirsiniz.

 

4. Yüzünüzü sıkılaştırmak istiyorsanız mutlaka doğru besinleri tüketin. Örneğin bol sebze ve meyve tüketin. Bu besinler gerçekten cilt sıkılaştırmada oldukça işe yarıyorlar. Meyve olarak portakal, çilek, armut ve karpuzu bol tüketebilirsiniz. Ayrıca çilek dışında diğer dutgil familyasına giren meyvelerden de tüketmeniz faydalı olur. Yüzünüzde sıkılaşmaya yardımcı olarak daha genç bir görünüm kazanmanızı sağlar. Beslenmenizde tuz tüketiminize dikkat edin. Alkolden uzak durun ve gazlı içecekleri mümkün olduğunca azaltın. Kızartılmış besinleri azaltın. Yağsız et tüketin.
Toplam Okunma Sayısı: 12193

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu