4 Adımda Pürüzsüz Bir Cilt

4 Adımda Pürüzsüz Bir Cilt

Güzel bir cilt pürüzsüz bir yüzeyle başlar. Pürüzlü, kuru bir cilt düzenli bir cilt bakımıyla ve doğru ürünleri kullanarak oluşur. Pürüzlü ve kuru ciltler sıklıkla eksfoliye edilmeye ve nemlendirilmeye ihtiyaç duyarlar. Eksfoliye işleminde ciltteki ölü hücreler dışarı atılarak cildin yenilenmesi sağlanır.

 

Pürüzsüz bir cilt sahip olmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 

1. Cildinizi her gün cilt tipinize uygun bir temizleyiciyle her gün temizleyin. Sülfat ve paraben içermeyen bir temizleyici tercih edin. Eğer yağlı bir cildiniz varsa temizleyiciniz glikolik asit içermelidir. Glikolik asit cildinizi nazikçe temizlemeye yardımcı olurken aynı zamanda yüz çizgilerini ve kırışıklıkları önlemeye yarar. Cildiniz akneye yatkınsa salisilik asitli bir temizleyici seçin. Bu döküntüleri önlemeye yardımcı olur.

 

2. Cildinize peeling yapın. Haftada 1 defa yumuşak bir peeling kullanarak cildinize peeling uygulayın. Etkili bir peeling ( eksfoliye işlemi ) cildi tahriş etmeden yapılandır. Bazı peeling ürünleri keskin parçacıklar içerebilir. Bu tür ürünleri alırken dikkatli olmalıdır. Çünkü içlerinde eğer keskin parçacıklar varsa yüzde küçük kesiklere veya izlere yol açabilir.

 

3. Pürüzsüz, temiz ve açık bir cilt için her gün 1 defa cilt temizlik fırçası kullanın. Cilt temizlik fırçasıyla da cildinize peeling ( eksfoliye ) yapabilirsiniz. Bunu gece makyajınız temizlediğinizde veya uyku öncesi yüzünüzü yıkmaya gittiğinizde cildiniz henüz ıslakken yapabilirsiniz. 1 – 2 dakika süreyle ve dairesel hareketlerle nazik bir şekilde uygulayın.

 

4. Yüzünüze her gün laktik asit içeren bir nemlendirici uygulayın. Ayrıca bunu vücudunuzun nemlendirme ihtiyacı olan diğer bölgelerine de uygulayabilirsiniz. Nemlendiriciyi masaj yapar şekilde her sabah ve gece temizlik sonrası uygulayın. Laktik asidin yüksek oranda nemlendirici özelliği vardır.
Toplam Okunma Sayısı: 2551

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu