30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı

30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı

30 lu yaşlarda cildinizin durumu nasıldır?

 

20 li yaşlarda cilt bakımınıza ne kadar özen gösterirseniz bunun olumlu etkilerini 30 lu yaşlarınızda da görmüş olursunuz. Çünkü normal olarak 30 lu yaşlarla birlikte cildinizin yenilenmesi yavaşlar. Artık cilt hücreleriniz kendisini daha yavaş yeniler.

 

Cildiniz artık yavaş yavaş eski parlaklığını ve elastikiyetini kaybetmeye başlar. Bu dönemde cildinizde sivilce ve akne oluşumları da gözlenebilir. Bunun en temel nedenleri stres, hamilelik gibi nedenlerdir.

 

Cildinizde yavaş yavaş kırışıklık ve sarkma belirtileri görülür. 20 li yaşlarda güneşe ne kadar ev maruz kalırsanız bunun olumlu etkilerini 30 lu yaşlarınızda da görünmüş olacaksınız. Çünkü güneşe çok maruz kalmanızdan dolayı 30 lu yaşlarınızda cildinizde güneş lekeleri çıkmaya başlayabilir.

 

30 lu yaşlarınızda nasıl bir cilt bakımı uygulamalısınız?

 

30 lu yaşlarınızda cildinizdeki dolaşım eksikliğinden dolayı cildiniz kendini yavaş yenilediği için cildinizdeki dolaşımı güçlendirmeniz gerekir. Günlük cilt bakımı rutininde cildinize derinlemesine temizlik yapmalısınız. Güneşin cildinize daha fazla zarar vermesini önlemek için artık kullanacağınız ürünlere daha çok dikkat edin. Kullandığınız cilt bakım ürünlerinin güneşten koruyucu ve nemlendirici özelliklerinin olmasına dikkat edin. Cildinize ayda en az 1 defa peeling işlemi uygulamayı ihmal etmeyin. Peeling işlemiyle cildinizdeki ölü hücreleri atarak cildinizin yenilenmesini sağlarsınız. ( Cilde Nasıl Peeling Uygulanır? )

 

Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa yüzünüzü ve cildinizi temizleyin. Kullanacağınız cilt temizleyicisinin alfa hidroksi asit içermesine dikkat edin. Çünkü böylelikle cildinizin yenilenmesine daha fazla katkı sağlamış olursunuz.

 

Akşamları makyajınızı bir makyaj çıkarıcıyla mutlaka temizleyin. Makyajınızın gece uyurken yüzünüzde kalması cilt gözeneklerinizi tıkayarak akne oluşumlarına neden olabilir.

 

Sabahları yüzünüzü temizledikten sonra yüzünüze C vitamini içeren bir serum uygulayın. C vitamini gün boyunca cildinizi iyi besler ve korur. C vitamini ayrıca yaşlanma karşıtı bir vitamindir ve ayrıca cildinizin daha parlak görünmesine, yaşlanma belirtilerini gizlemeye yardımcı olur.

 

Cildinizin kuruluk durumuna göre cildinizi her gün bir veya iki defa nemlendirin. Kullandığınız nemlendiricinin ayrıca güneşten koruyucu özelliğinin olması da ekstra fayda sağlayacaktır. Kullandığınızın nemlendiricinin doğal maddeler içermesine özen gösterin. ( Kuru Ciltler İçin Yüz Nemlendirici Yağ Tarifi )
Toplam Okunma Sayısı: 2022

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu