3 Adımda Mükemmel Dudaklar

3 Adımda Mükemmel Dudaklar

Dudaklarınızın görünümünü geliştirmek ve güzel, mükemmel ve yumuşak dudaklara sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki 3 öneri size yardımcı olacaktır.

 

1. Seçtiğiniz dudak ürününün etiketini iyi okuyun. Dudaklarınızda kullandığınız ürünlerin içerdiği maddeler önemlidir. Etiketi iyi kontrol edin. Eğer dudaklarınız yeterince yumuşak değilse, güneşe karşı yeterince korunaklı değilse yanlış bir ürün kullanıyor olabilirsiniz. Nemlendirici etkisi olan ve güneş ışınlarına karşı koruyucu bir dudak balsamı veya diğer dudak ürünlerinden kullanın. Seçeceğiniz dudak balsamının 30 faktör ve üzeri koruma özelliğinin olmasına dikkat edin. Çünkü güneşe karşı koruma özelliği olmayan veya daha düşük faktörlü ürünler dudaklarınızda kurumalara, yaşlanmaya ve lekelere neden olabilir.

 

Ayrıca dudaklarınızda tahriş edici olabilen parabenlerden ve kokulardan kaçının. Eğer dudaklarınız çatlamalara yatkınsa kafur ve mentol içeren ürünlerden kaçının. Süper aromatik maddeler dudaklarınızı kurutabilir. Bunların yerine dudaklarınızı nemli tutacak maddeler içeren ürünler kullanın. Bu maddeler ise gliserin, mineral yağı, aloe, laktik asit ve sorbitoldür. Lanonil ve balmumu da dudaklarınızı anında yumuşatacak maddelerdir.

 

Dudaklarınıza evde kendi hazırlayacağınız bir dudak nemlendiricisiyle de bakım yapabilirsiniz. Dudak nemlendiricisini nasıl hazırlayacağınızı dudak nemlendiricisi tarifi isimli yazımızda bulabilirsiniz.

 

2. Dudaklarınızdaki cilt döküntülerini temizleyin. Nasıl ki yüz ve vücudunuza peeling uyguluyorsunuz, benzeri bir işlemi dudaklarınız için de uygulayın. Çünkü nemi gitmiş, çatlamış ve pullanmış dudakların peelinge ihtiyacı vardır. Dudaklarınıza peeling uygulayarak dudaklarınızdaki cilt hücrelerinin yenilenmesini ve dudaklarınızın daha yumuşak ve mükemmel görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Dudaklarınıza peeling uygulamak için şeker ve bal karışımını deneyebilirsiniz. Şeker ve balı iyice karıştırdıktan sonra dudaklarınıza parmak ucunuzla nazikçe ovma yapacak şekilde sürün. Bu işlem dudaklarınızdaki ölü cilt hücrelerinin atılmasını sağlayacaktır. Böylelikle dudaklarınıza yenilenecek, nemli ve daha yumuşak hissedeceksiniz.

 

3. Sigaradan uzak durun. Yapılan bilimsel araştırmalara göre sigara içmekle ciltte yaşlanma, kırışma ve sarkma belirtileri arasında bağlantı bulunmaktadır. Sigara ciltteki cilt hücrelerine zarar vererek ciltte kolajen kaybına yol açar. Bu da kırışıklıklara neden olur. Aynı etki dudaklarınız üzerinde de gelişir. Sigara dudakların daha erken yaşlanmasına, lekeler oluşmasına ve doğal görünümünün kaybolmasına yol açar.
Toplam Okunma Sayısı: 2250

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu