3 Adımda Güvenli Pedikür

3 Adımda Güvenli Pedikür

Pedikür kadınların güzellik rutinlerinden birisi. Fakat pedikürü güvenli ve sağlık riski taşımadan yaptırmak oldukça önemli bir konudur. Güzellik salonlarında pedikür yaptırmak rahatlama sağlamak için harika bir yoldur. Fakat bununla birlikte bu salonlarda yaptıracağınız pedikür işlemi bir risk de taşımaktadır. Bu risk enfeksiyon riskidir. Güzellikle salonlarındaki kullanılan gereçlerden mantar enfeksiyonu ve çeşitli bakteriyel enfeksiyonlar kapma riskiniz vardır. Kötü hijyen uygulamaları ve ayak banyoları mantar ve diğer enfeksiyonları kapmanıza neden olabilir.

 

Fakat aşağıdaki adımları dikkate alarak pedikürünüzü güvenli bir şekilde yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

 

1. Ayak veya bacaklarınızda herhangi bir kesik veya sıyrık varsa pedikür yaptırmayın. Çünkü bakteriler ve mantarlar ciltteki kesik veya sıyrık yerlerden bulaşabilirler.

 

2. Güvenli ve sağlıklı pedikür için güzellik salonuna gittiğinizde yanınızda kendi pedikür aletlerinizi getirin. Güzellik salonunda uygun bir şekilde sterilize veya dezenfekte edilmemiş aletler mantar enfeksiyonunun kişiden kişiye bulaştırabilir. Güzellik salonlarının kullandıkları tek kullanımlık şeyler hususunda dikkatli olun.

 

3. Güzellik salonu randevunuzu erkene alın. Güzellik salonu açıldığında sabah erken saatleri hijyen açısından daha güvenli olabilir. Bu nedenle sabah erken saatte randevu almanız daha sağlıklı olacaktır. Sabah randevunuza geldiğinizde ortamı, kullanılan aletleri hijyen açısından kontrol edin. Eğer henüz sterilize ve dezenfekte edilmemişse, ortam hijyenik görünmüyorsa hijyen açısından gerekli düzeltmeyi yapmalarını isteyebilirsiniz.
Toplam Okunma Sayısı: 2908

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu