10 Yaş Genç Gösteren Makyaj İpuçları

10 Yaş Genç Gösteren Makyaj İpuçları

Daha genç görünmek için birçok yöntem deniyoruz ve birçok ürün kullanıyorum. Cilt bakımı ürünleri, kozmetik ürünler, kozmetik cerrahi, cilt koruması ve daha birçok ürün. Tüm bunların dışında daha genç görünmek için makyaj tekniğini de kullanmak mümkün. Aşağıda makyajla 10 yaş daha genç görünmenin ipuçları verilmiştir:

 

1. Cildinizin daha taze ve genç görünmesi için öncelikle günlük olarak uygun bir nemlendirici kullanmalısınız. Nemlendirici sabah duştan sonra ve gece yatmadan önce uygulayın. Nemlendirici seçerken cilt tipinizi de dikkate alın. ( Nemlendirici Yüz Maskesi Nasıl Yapılır? )

 

2. Gözaltlarınızda koyu halkaları ve gözaltı torbalarını likid makyaj kapatıcısıyla kapatın. Kullanacağınız kapatıcı cilt tonunuzdan bir 1 daha açık olmalıdır.

 

3. Yüzünüze hafif bir fondöten uygulayın. Ağır sıvı fondötenlerden veya stick fondötenlerden kaçının. Bunlar lekeli görünüme neden olabilir. Fondöteni çok fazla uygulamayın. Hafif bir uygulama yeterlidir. ( Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? )

 

4. Göz makyajınızda doğal renkler tercih edin. Nötr göz farı renkleri uygun ( gri ve bej ) olur. Siyah eyeliner yaşınızı daha çok ele verebilir. ( Mükemmel Göz Makyajı İpuçları )

 

5. Koyu bir maskara uygulayın ve bir kirpik bigudisi kullanın. Bu gözlerinizi daha çok açığa çıkarır ve gözlerinize daha iyi anlam kazandırır. ( Kirpiklere Maskara Nasıl Uygulanır? )

 

6. Elmacık kemiklerinizde ve kaş kemiklerinizde daha ışıltılı bir pudra uygulamak için bir pudra fırçası kullanın. Bu cildinize ekstra bir ışıltı kazandıracaktır.

 

7. Makyajınızı mutlaka farklı ışık ortamlarında ( gün ışığında v.b. ) kontrol edin. Fondöteninizin cildinizle iyi bir uyum sağladığından ve göz farınızın ve eyelinerınızın çok ağır uygulanmadığından emin olmuş olursunuz.
Toplam Okunma Sayısı: 2522

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu